Ponedeljak 25. 11. 2024.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
5
Utorak 07.02.2017.
14:07
Vestionline #Commented 45 and 46 rows # #Changed code from 45-46 A
Nakon što su federalne sudije blokirale ukaz kojim se zabranjuje ulazak u SAD stanovnicima sedam muslimanskih zemalja, predsednik je objavio nekoliko gnevnih tvitova. Tako nekontrolisana kritika na račun sudskog sistema naterala je "Vašington post" da se zapita šta će biti ako predsednik odbije da poštuje odluke suda.
Utorak 07.02.2017.14:48
ne znam za trampa al znam da je vol-vesti online"demokratski","nepristrasan" i "objektivam" u tri impic-matterine
Nedelja 12.02.2017.21:56
Odlukom sudije Federalnog okružnog suda DŽejmsa Robarta prestao je da važi predsednički ukaz o migrantima, a Donald Tramp je na to odgovorio nizom tvitova. U jednom je nazvao Robarta „takozvanim sudijom“, a njegovu odluku „smehotresnom“. U drugom se požalio na sistem u kojem „neki sudija“ može da ukine odluku predsednika koja se tiče unutrašnje bezbednosti. Na kraju, predsednik je optužio sudiju i sudski sistem za buduće neprijatnosti u vezi sa njegovom odlukom.
Nedelja 12.02.2017.21:56
Ministarstvo pravde SAD je uložilo žalbu na odluku sudije Robarta, ali, kako smatra „Vašington post“, populistička Trampova retorika ne dozvoljava da se isključi verovatnoća da u nekom trenutku administracija odbije da se potčini odluci još jednog u nizu „takozvanog sudije“. Izdanje je navelo tri primera iz američke istorije kada su predsednici bili na suprotnoj strani od sudija - za vreme Tomasa DŽefersona, Endrua DŽeksona i Abrahama Linkolna. Svaki od ta tri konflikta je pretio da preraste u veliku ustavnu krizu i vlast je morala da traži kompromise.
Nedelja 12.02.2017.21:56
Stručnjaci od kojih je „Vašington post“ tražio mišljenje se slažu da bi Donald Tramp mogao da uđe u konflikt sa sudom, ako ne zbog migracionog pitanja, onda zbog nečega drugog. U ovom slučaju poslednju reč daje zakonodavna vlast. Tako sud može da optuži predsednika za nepoštovanje, što stvara uslove za impičment. Odluku o impičmentu donosi Donji dom Kongresa.
Nedelja 12.02.2017.21:57
Čak i ako stvar ne dovede do direktnog sukoba između sudske vlasti i predsednika konflikt može da se rasplamsa između sudija i činovnika vlasti, tj. Trampove administracije. Činovnike koji ne poštuju odluke suda, sud može da optuži za nepoštovanje i da im zapreti zatvorom. Na taj način, činovnici i vladini resori će se naći između dve vatre: odluke suda i volje predsednika. „Vašington post“ ne isključuje da bi jedan broj činovnika u takvoj situaciji izabrao svog neposrednog šefa Donalda Trampa, posebno generali koji se nalaze na čelu Ministarstava odbrane i Ministarstva unutrašnje bezbednosti.

Komentari na ovom sajtu su odgovornost autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Vesti online.

Svi komentari prolaze moderaciju pre nego što će biti objavljeni na sajtu Vesti online.

Redakcija Vesti online zadržava pravo da komentar ne objavi ili objavi i naknadno izbriše, bez obaveze pojašnjenja autoru komentara za razloge neobjavljivanja ili brisanja.

Komentari koji sadrže govor mržnje ili nasilje, pretnje ili vulgarnosti, koji podstiču diskriminaciju na bilo kojoj osnovi i izražavaju netrpeljivost, koji ne odgovaraju temi vesti na koju se komentariše, neće biti objavljeni.

(Komentar mogu da ostave samo prethodno registrovani korisnici Vesti online)*

VAŠ KOMENTAR (max. 1000 karaktera)